W ROLACH GŁUPICH WYSTĘPUJĄ EMIL-CHŁOPIEC Z ZESPOŁEM ASPERGERA , MAMA I CAŁA RESZTA LUDZKOŚCI.
Archiwum
niedziela, 28 kwietnia 2013

EMIL  MA 15 LAT I 4 MIESIĄCE.OD ROKU PYTA CZY MÓGŁBY SAM ,AUTOBUSEM BĄDŻ POCIĄGIEM PODRÓŻOWAĆ DO RODZINY. JESZCZE PARE MIESIĘCY TEMU SŁYSZEĆ O TYM NIE CHCIAŁAM,JEGO KONDYCJA PSYCHICZNA I UMIEJĘTNOŚĆ RADZENIA SOBIE ZE STRESEM  BYŁA....W MOJEJ OCENIE-ZEROWA.

W CIĄGU TEGO ROKU SKOKOWO PRZERABIALIŚMY KODEKS KARNY , OMAWIALIŚMY NA CO JESTEM NARAŻONA- JA,ON,  GDYBY COŚ TAM SIĘ PO DRODZE WYDARZYŁO.OMAWIAMY WYMYŚLONE SYTUACJE BIORĄC POD UWAGĘ TEMPERAMENT EMILA I SPOSÓB REAKCJI.

NP TAKIE OKNO! EMIL WYSTAWIA GŁOWE PRZEZ OKNO,PRZECHODZI KONDUKTOR I PROSI O ZAMKNIĘCIE.....PRAWDOPODOBNĄ REAKCJĄ EMILA MOZE BYC AGRESJA SŁOWNA,BO BĘDZIE  CZUŁ SIĘ  ZAATAKOWANY PRZEZ KONDUKTORA.TO MOZE NAKRĘCIC SPIRALE ZDARZEŃ NIEMIŁYCH.WYMYSLAM.WYOLBRZYMIAM.EMIL KIWA GŁOWĄ-ROZUMIE KONSEKWENCJE.

..ALBO DOSIADA SIĘ LUDZ TYPU "DRESIARZ"I ZACZEPIA ITP.OMAWIAMY EWENTUALNE WYJŚCIA Z SYTUACJI.

I TAK BAJERZĄC ROK O ZAGROZENIACH  SAMODZIELNEGO   PODRÓŻOWANIA, NADSZEDŁ TEN DZIEŃ ZE WSIADŁ W POCIĄG  I POJECHAŁ SAM.CAŁE 4 GODZINY W PODRÓŻY.

KONDUKTOR KTÓREMU PRZEKAZAŁAM NIELETNIEGO, SKOMENTOWAŁ

TAKI DUZY CHŁOP,A PANI SIĘ O NIEGO BOI?

PRZEMILCZAŁAM.

EMIL,OBAWIAŁ SIĘ NAJBARDZIEJ ZE NIE PRZECZYTA TABLICZEK Z NAZWAMI MIAST I PRZEOCZY STACJE.JA ,JAKIEJŚ AWARII POCIĄGU  W DRODZE ,BO JEST TAK ,ZE CZEGO SIĘ NIE DOTKNĘ TO ZEPSUJE.ALE W KOŃCU POCIĄGIEM MIAŁ JECHAĆ EMIL SAM.

BUDZIK W TELEFONIE EMIL NASTAWIŁ NA PLANOWANY DOJAZD DO MIASTA K. I DZWONIŁ I SMSOWĄŁ CO 5 MINUT ZDAJAC RELACJE Z DROGI.DOJECHAŁ SZCZEŚLIWIE.A JA PIERWSZY RAZ OD ROKU MAM WOLNE OD OBECNOŚCI.

 

 

piątek, 26 kwietnia 2013

 POZWOLE SOBIE ZALINKOWAC TEN WPIS

http://kijem.blox.pl/2013/04/Obrazki.html#ListaKomentarzy

 I UŻYĆ SŁÓW CHILI

JAK ZACZYNA SIĘ AUTYZM?

 

POLECAM LEKTURE.

 

 

 

.

czwartek, 25 kwietnia 2013

ROZMAWIAMY Z EMILEM O SZKOLE.MAŁO CZASU ZOSTAŁO ABY POPRAWIĆ OCENY.EMIL MA DOBRE MYŚLI ZEBY ZACZĄĆ SIĘ UCZYĆ,GORZEJ Z WYKONANIEM I SZUKA WYMÓWEK

-UCZYŁBYM SIĘ GDYBY TO MIAŁO SENS,JAK WIEM ZE NIE POZNAM CAŁEJ WIEDZY ŚWIATA TO MI SIE NIE CHCE WIEDZIEĆ KAWAŁKA.WOLE NIE WIEDZIEĆ NIC ,ALBO TYLE, ZEBY PRZETRWAĆ.DO PRZETRWANIA POTRZEBA NIEWIELE.NIE MUSZE ZNAĆ ODMIANY PRZEZ PRZYPADKI.....

-MUSISZ, ZEBY PRZETRWAĆ W SZKOLE.

-ŻYCIE LUDZI KRĘCI SIĘ W OKÓŁ KASY I ZARABIANIA.SZKOŁY TEGO NIE UCZĄ ,TYLKO JAKIŚ PIERDÓŁ.OBIECUJE CI, ZE BĘDĘ BOGATY BEZ ZNAJOMOŚCI ODMIANY PRZEZ PRZYPADKI I PRAW FIZYKI.

TEZ MYŚLE ZE SZKOLE PRZYDAŁABY SIĘ REFORMA..... :)

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

 

http://m.rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,106519,13766304,Weronika_z_zespolem_Aspergera__Milosc__Nie_ma_czegos.html

 

.

.

 USTALILIŚMY Z EMILEM, ZE ODDA  SWOJE ZBYT DZIECINNE KSIĄZKI  SĄSIADCE A TA PODA DALEJ.

-ALE CO MAM POWIEDZIEĆ?-PYTA O SPOSÓB PRZEKAZANIA KSIĄŻEK

-ZE DAJESZ,BO WYROSŁEŚ!

-NO TO RACZEJ WIDAĆ!-MÓWI OBURZONY- I NIE SPOSÓB PRZEOCZYĆ.NIE BĘDĘ SIĘ KOMPROMITOWAŁ TAKĄ INFORMACJĄ.POWIEDZ MI JAKIEŚ LOGICZNE UZASADNIENIE!!!

:)

...

EMIL W TRAKCIE CZYTANIA PANA TWARDOWSKIEGO, TEGO CO SPRZEDAŁ DUSZE DIABŁU STWORZYŁ TZW WIZJE LOKALNĄ ZDARZENIA.JEDNA Z LEGEND MOWI ,ŻE NIKT NIE ZNAŁ IMIENIA PANA TWARDOWSKIEGO.

-A JEGO STARA? -PYTA EMIL ZDZIWONY-JAK DO NIEGO MÓWIŁA?PROSZE PANA?TO PATOLOGIA MÓWIĆ W RODZINIE DO SIEBIE PROSZE PANA...A MOZE CHODZI O TO, ZE JEGO STARA URZĄDZIŁA MU PIEKŁO NA ZIEMI.WSTYDZIŁ SIĘ PRZYZNAĆ KOLEGOM Z BARU I WYMYŚLIŁ ŻE ZAWARŁ PAKT Z DIABŁEM I STĄD LEGENDA?

 

NIE WIEM CZY TWARDOWSKI MIAŁ JAKAŚ STARĄ, ALE WIADOMO NIE OD DZIŚ, ZE TO KOBIETY  TWORZĄ HISTORIE  :)

...

 
1 , 2 , 3 , 4