W ROLACH GŁUPICH WYSTĘPUJĄ EMIL-CHŁOPIEC Z ZESPOŁEM ASPERGERA , MAMA I CAŁA RESZTA LUDZKOŚCI.
Archiwum
czwartek, 29 listopada 2012

-CHCESZ ZOBACZYĆ MÓJ KALORYFER? CHCESZ MNIE DOTKNĄĆ?-CHWALI SIĘ EMIL

JUŻ 3 MIESIĄCE EMIL ĆWICZY NA SIŁOWNI I SĄ ZASKAKUJĄCE EFEKTY.TRZEBA JE CODZIENNIE PODZIWIAĆ.

JUŻ NIE UMIEM GO POŁOŻYĆ "NA RĘKĘ".

WYSTARCZYŁY TE 3 MIESIĄCE OSTRYCH TRENINGÓW,8 GODZIN W TYGODNIU I OGÓLNE FUNKCJONOWANIE CAŁEGO ORGANIZMU SIĘ POPRAWIŁO.

EMIL WRAZ Z SIŁĄ, STAŁ SIĘ "JAKBY"BARDZIEJ UWAŻNY.NIE TARANUJE JAK CZOŁG,MOTORYKA LEPSZA,NIE STAWIA SZKLANEK,TALERZY OBOK STOŁU,NIE WYLEWA,SPRAWNIEJ SZNURUJE BUTY.WAHANIA NASTROJU NIE SĄ SKRAJNE I ZDARZAJĄ SIĘ BARDZO RZADKO.PROPORCJE "BIAŁYCH GORĄCZEK" SIĘ ZMIENIŁY,Z PARU RAZY W TYGODNIU, NA RAZ W TYGODNIU A MOZE I RZADZIEJ.PEWNIE WYCISKA BUZUJĄCE HORMONY PRZEZ CO GENERALNIE JEST MILSZY.POPRAWA JEST ZAUWAŻALNA "GOŁYM OKIEM" I BARDZO SPEKTAKULARNA.

 ZMIANY WIDOCZNE SĄ TEZ W OSWAJANIU MIEJSC.EMIL SAM JE ZAUWAŻA.NAGLE, PRZESTALI PRZESZKADZAĆ LUDZIE ĆWICZĄCY NA SIŁOWNI W TYM SAMYM CZASIE CO ON.WCZEŚNIEJ CELOWAŁ W GODZINY KIEDY BYŁO PUSTO.JAK KTOŚ SIĘ POJAWIAŁ, DENERWOWAŁ SIĘ.TERAZ MA LUZ.

TO SAMO DOTYCZY PIZZERII.RZUCA OD NIECHCENIA ZE JADŁ PIZZE Z KOLEGĄ W LOKALU.PRAWIE 15 LAT(ZA MIESIĄC I TROCHE) TO DOBRY WIEK ,ŻEBY ZACZĄĆ JUŻ JADAĆ W LOKALACH I NIE MIEĆ ODRUCHÓW WYMIOTNYCH NA WIDOK JEDZĄCYCH LUDZI :)

MEGI,MATKA KOSMITY KIEDYŚ NAPISAŁA, ZE PRZYJDZIE CZAS,ZE ZMIANY PRZYJDĄ LAWINOWO.TO PRAWDOPODOBNIE TEN CZAS.

PARENASCIE LAT DIAGNOZOWANO U EMILA SŁABE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE,MĘCZLIWOŚĆ I NADWRAŻLIWOŚCI,MÓZG ZAJĘTY JUŻ PADACZKĄ MIAŁ SIĘ NIE REGENEROWAĆ.KIEDY CZYTAM TE DIAGNOZY I PATRZE NA EMILA ,CIESZE SIĘ ,ZE CZŁOWIEK(LEKARZE) TO ISTOTA OMYLNA.

KIEDYŚ :)

EMIL U NEUROLOGA ZA KAŻDYM RAZEM SŁUŻYŁ JAKO MODEL DLA STUDENTÓW .MIAŁ NIECZĘSTO SPOTYKANY PODWÓJNY ODRUCH NEUROLOGICZNY KOLANOWY.NEUROLOG DEMONSTROWAŁ I STUDENCI ĆWICZYLI NA NIM STUKANIE MŁOTKIEM.EMIL NAWET TO LUBIŁ.

EMILOWI PO UDERZENIU, KOLANO PODSKAKIWALO RAZ I ZA PARĘ SEKUND DRUGI RAZ.NIE WIEM JAK PODWÓJNY ODRUCH PRZEKŁADAŁ SIĘ NA CAŁY UKŁAD NERWOWY, ALE WYGLĄDAŁO ZE I WKURZAŁ SIĘ TEZ PODWÓJNIE....

WSPOMINAMY ZE ŚMIECHEM PEWNĄ STUDENTKĘ KTÓRA NIE MIAŁA JESZCZE WYCZUCIA I PRZYWALIŁA EMILOWI TYM MŁOTKIEM JAKBY GWÓŻDZ WBIJAŁA.EMIL RZUCIŁ DO NIEJ OD NIECHCENIA "POJEBAŁO CIĘ?",NEUROLOG RZUCIŁ SIĘ Z OKRZYKIEM "O JEZU!",STUDENTKA MIAŁA OKRĄGŁE OCZY I STRACH NA TWARZY.CHYBA ZALICZENIE TEGO ZADANIA ZALEŻAŁO OD SAMOPOCZUCIA PACJENTA ,BO PAROKROTNIE PYTANO EMILA JAK SIĘ CZUJE.EMIL CZUŁ SIĘ DOBRZE A PO WYJSCIU MIELIŚMY UBAW Z TEGO ZDARZENIA I MAMY PO DZIŚ DZIEŃ.

DORABIAMY ZAWSZE ZAKOŃCZENIE TEGO ZDARZENIA....

ZE MOGŁ NP  KULEĆ I WYJŚC Z GABINETU POWŁÓCZĄC NOGĄ!

ALBO ZROBIĆ "MINISTERSTWO GŁUPICH KROKÓW"

,ALBO NAGLE  ZACZĄC MÓWIĆ W INNYM JĘZYKU :)

poniedziałek, 26 listopada 2012

EMIL MA NAUCZANIE INDYWIDUALNE I SPECJALNE OD DRUGIEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ...CZYLI BĘDZIE JUŻ Z 7 LAT.

-PANI POWIEDZIAŁA ZE SPOKOJNIE MOGĘ CHODZIĆ NA LEKCJE Z KLASĄ-MÓWI EMIL-MUSZE ZACZĄĆ COŚ ŚWIROWAĆ.ZA GRZECZNY JESTEM I DLATEGO CHCĄ MOJE POUKŁADANE ŻYCIE ZAMIENIC W KOSZMAR?

-SPOKOJNIE.MASZ DOKUMENTY NA CAŁY OKRES EDUKACYJNY!-USPOKAJAM GO, PEWNIE PANI CHCIAŁA GO POCHWALIĆ W TEN SPOSÓB ,  I NIECHĄCY WYSTRASZYŁA..--..ALE NIE MYŚLISZ ZE TO SUKCES EDUKACYJNY?

-SUKCES JEST WTEDY ,JAK JEST ZADOWOLENIE.NIE JESTEM ZADOWOLONY.NIE MA SUKCESU.

;}

niedziela, 25 listopada 2012

"BEN X" FILM Z 2007 ROKU.O NASTOLATKU Z ZESPOŁEM ASPERGERA.MOZNA OBEJRZEC CAŁY ZA DARMO NA EKINO Z LEKTOREM POLSKIM.

FILM MA DUZO FAJNYCH SMACZKÓW MIMO DOSC PONUREJ HISTORII

"MAM AUTYZM ,CZY TO AUTYZM MA MNIE?"

"CHŁOPAK NIE JEST SŁABY NA UMYSLE,MA SILNY UMYSŁ, TO NADZWYCZAJNY CHŁOPIEC KTÓRY CODZIENNIE WALCZY ZEBY BYC ZWYCZAJNYM.PYTANIE BRZMI:CZY POZBAWIC GO ILUZJI ZE BEDZIE ZWYCZAJNYM CHŁOPCEM?"

 

sobota, 24 listopada 2012

EMIL ODKĄD CHODZI DO SZKOŁY, A ŁADNYCH PARE LAT JUZ TO ROBI,NIGDY!!,JESZCZE NIGDY NIE ZAPAKOWAŁ SAM DO SZKOŁY KSIĄŻEK.MÓWI ZE NIE ROZRÓŻNIA.

MA OD TEGO LUDZI,MA OD TEGO MATKĘ.KIEDY SIĘ MATKA SKOKOWO BUNTUJE,EMIL  IDZIE BEZ WŁAŚCIWYCH KSIĄŻEK I ZESZYTÓW DO SZKOŁY.EMILOWI JEST  WSZYSTKO JEDNO.

KIEDY CHCE GO ZDOPINGOWAĆ ,EMIL PYTA,

-AŻ TAK BARDZO CI NA TYM ZALEŻY?NIE PSUJMY TRADYCJI!

;},

I DALEJ  NIE PSUJEMY.

EMIL NIGDY SAM NIE WYSZEDŁ DO SZKOŁY.TRZEBA ODLICZAĆ MINUTY.

MASZ15 MINUT DO WYJŚCIA

MASZ 4 MINUTY DO WYJSCIA,

MASZ 2 MINUTY DO WYJSCIA.

KIEDY NASTĘPUJE START ,SPRAWDZA ZEGAREK I STAJE PRZED SWOJĄ PÓŁKĄ I SIE GAPI BEZ RUCHU..MINUTA DWIE.TRZY..PATRZY TĘPAWO NA BIBELOTY.MEDYTUJE.

 

CO RANO TO SAMO.

EMIL CODZIENNIE SPÓZNIA SIĘ DO SZKOŁY.

czwartek, 22 listopada 2012

ZROBIŁAM TO :) Z BLOGA ASPIKOWY

1. Wymarzony wieczór?

na  koncercie Helium Vola,Spiętego,Niwea,i Diablo Swing Orchestra i zeby trwał z dwa tygodnie.

2. Ulubiona piosenka?

czesto w myślach podśpiewuje utwór zespołu Pogodno ,tytuł na "S........cz"Idealne  proporcje, wywazenie tresci i dzwięków :)

 3. Wino czy piwo?

nie jestem degustatorem.mam znacznie upośledzone kubki smakowe i nie rozróżniam,wino  za 5,50 i 150 zł smakują tak samo .jak już mam pić jakikolwiek alkohol to wódke ze  śledziem !

4. Gdzie najbardziej lubisz przebywać w wolnym czasie?

ja uwielbiam swoje towarzystwo wiec nie mam daleko do siebie.albo "maluje" albo ide w plener z aparatem i szukam inspiracji.

5. Muzeum techniki czy muzeum sztuki?

muzeum techniki zdecydowanie.technicy mają lepsze pomysły od artystów no i nie trzeba się domyślać co autor chciał powiedzieć :)industrializm jest tez  blizszy mojej naturze.

6. Czy lubisz swoją pracę?

ja w ogole nie lubie słowa praca.

7. Czy piszesz jeszcze tradycyjne listy?

nie.chyba ręka by mi uschła...

8. Zegarek analogowy czy cyfrowy?

przedmioty nie robią na mnie wrazenia i mają spełniać tylko funkcje uzytkowe a ze mam kłopot z liczbami to cyfrowy wydaje się  łatwiejszy.

9. W jakiej pozycji śpisz?

na leżąco.ale chce to zmienić :) snią mi się coraz bardziej absurdalne sny.ostatnio przyszedł do mnie jezus chrystus naskarżyć na emila.emil wypił wino mszalne z pobliskiego kościoła i ludzie się oburzyli....

10. PC czy laptop

obojętnie byle duze.

11. Jak pieszczotliwie nazywasz swoje dziecko

a ze mam  dwoje, to są "potworami"!!!

"chodź potworze ja Cię uczyć każę. Normalnie każe mu pisać w zeszycie...." G,Halama.

 

JESLI KTOS CHCE SIE POCZĘSTOWAĆ ŁANCUSZKIEM TO JA ZAPRASZAM.CHETNIE POCZYTAM O WAS W KOMENTARZACH,O WASZYCH PREFERENCJACH :)

  

 

 
1 , 2 , 3